top of page
  • erpeetsalu

Saame lähemalt tuttavaks Adventures'i tiimiga!

Adventures enduro ja fatbike’i matkasid viivad läbi meie kogenud matkajuhid, kes aitavad ja õpetavad algajaid sõitma ning jagavad kasulikku ja vajalikku nõu, et radu kaherattalisega ohutult läbida. Matkajuhid juhatavad teid kõige ägedamatesse looduskaunitesse paikadesse Eestis, et saaksid sõidust unustamatu kogemuse. Lisaks on meil tiimis ka remondimehed, kes rattad ilusti sinu jaoks valmis panevad ja kontrollivad, et kõik pärast eelmist sõitu kenasti toimiks. Selleks, et tiimiga lähemalt tutvust teha esitasime kõigile 8 põnevat küsimust, millele tulid veel ägedamad 8 vastust. Tšeki järgi!MARKEN MURUMAA


1. Amet: CHO (Chief Happiness Officer) - elamustelooja


2. Räägi endast, millega oled varasemalt tegelenud ning kaua Adventures’iga tegelenud? Varasemalt on tegelnud mootorratastega, sõitnud võidu ja töötanud Eesti erinevate mootorratta brändide juures. Adventures’iga olen tegelenud viimased viis aastat, loonud ja pakkunud elamusi ning tugevdanud oma kuvandit turul!


3. Mida tegid enne Adventure’it? Enne kui hakkasin ettevõtjaks, toimetasin Honda mootorratastega ja enne kui lapsed sündisid sõitsin Eesti tasemel ka võidu - motokrossi.


4. Mida naudid oma töö juures kõige enam? Mulle meeldib pakkuda inimestele elamust ja seda tunnet, et “Ohh sain tehtud! Ohh mulle meeldis, oli hirm aga tegelikult lahe ka!”


5. Räägi mõni naljakas ja/või ootamatu juhtum seoses tööga? Neid ikka on aastatega kogunenud, kuid mis kohe meelde tuleb on selline - et mees ja naine tulid koos proovima endurokaga sõitmist. Mees oli sõitnud ja naine mitte kordagi. Tegime sissejuhatuse, kuidas mis täpselt ja kuidas peaks ja tohiks. Siis aitasime naise kenasti liikuma. Kui oli möödunud nad olid 5-10min ära sõitnud, sõitis naine oma mehe kõrvale ja ütles: “Ma armastan sind väga ja sa oled tubli!”. Naine oli üllatunud, sest mees suudab motikaga sõites teha samaaegselt mitut asja: parem jalg tagupidur, parem käsi esipidur, vasak jalg käigud ja vasak käsi sidur - ja siis veel selle asjandusega (endurokas) nii kiiresti ja ägedalt sõita! See oli naiselt tulnud puhas rõõm ja siirus, kuidas ta oma meest imetles!


6. Kui sa saaksid minna ükskõik kuhu, siis kuhu sa läheksid? Ma läheksin peitu! Puhkama koos oma kahe ägeda tütre ja tubli naisega.


7. Mis oleksid need 3 asja, mida üksikule saarele kaasa võtaksid? Oma kaks mõnusat seltsilist, kes minuga koos asju tahavad teha - mu lapsed ja minu hull naine, kes mind alati toetab. Koos olles saaksime sellel saarel kenasti hakkama!


8. Mis on su “firma roog”, mida oskad kõige paremini valmistada? Kartuli-hakklihavorm, see pidavat olema selline "best", mida ikka kodus palutakse teha, kui mul aega on. ;)JAKOB JUGALA


1. Amet: mootorratta matkade giid


2. Räägi endast, millega oled varasemalt tegelenud ning kaua Adventures’s töötanud? Olen tegelenud väga paljude erinevate valdkondadega. Töötanud sigalas (hoidsin silma peal 5000-l seal, nende toitmine, transport, vaktsineerimine ning kõik muu sinna juurde kuuluv), haiglas operatsiooni osakonnas, kopteriplatside valgustusi paigaldanud. Ühesõnaga, kui kuulen, et kuskil pakutakse midagi huvitavat, mis mulle meeldib, olen alati läinud seda proovima - üldjuhul kõik otsused käivad väga spontaanselt. Adventure’ga liitusin 2019 suvel. Tehnika/tehnikasport on alati huvitanud ning mis oleks parem, kui viia hobi ja töö kokku.


3. Kuidas sattusid Adventure'sis oma praegusele töökohale?

Adventure autot nägin linnas liikumas, uurisin netist natuke, vaatasin millega täpselt tegeletakse. Kõik tundus väga huvitav ja kui rääkisin sõpradega sel teemal, siis juhuslikult üks sõbranna rääkis, et oli osalenud korduvalt Adventure korraldatud motoorienteerumisel ja teadis Markenit. Sel hetkel Marken otsis töölist ning mõtlesin, why not?!

4. Mida naudid oma töö juures kõige enam?

Kõige enam naudin enda töö juures uute huvitavate inimestega tutvumist. Samuti meeldib veeta päev mootorratta seljas. Marken oskab korraldada matkasi väga hästi eelkõige klientidele, kuid ka matkajuhid on alati positiivselt meelestatud ja naudivad kogu päeva sama palju kui kliendid.


5. Räägi mõni naljakas ja/või ootamatu juhtum seoses tööga? Iga matkaga tuleb ette naljakaid seikasi, kuid mäletan enda esimest matka Karlas. Seal oli kamp vene poisse, kes juhtusid olema kõik suhteliselt hulljulged. Oma varasema sõidukogemuse juures polnud varem näinud selliseid asju, mis seal mat


kal tehti. Mul oli plaan veel GoPro kaamera kaasa võtta, kuid mingil põhjusel seda kahjuks mul peal ei olnud, aga mäletan kuidas prooviti väiksest mäest tsilkliga ülesse minna ja mäe nuki peal see lihtsalt lendu saadeti (muidugi mitte tahtlikult). Ratas lendas ikka mitu meetrit õhku ja seejärel lendas mäest üle teisele poole maha. Tsikkel kukkus ikka päris kõrgelt. Sel hetkel oli mul küll tunne, et millesse ma ennast seganud olen :D. Rohkem nii hulle asju juhtunud pole, aga siiski igal matkal toimub miskit, mida meenutada. Lisan juurde, et tegelikult ei ole need matkad ohtlikud, nood mehed lihtsalt proovisid kõike ja risti ette ei löönud millegi ees. 6. Kui sa saaksid minna ükskõik kuhu, siis kuhu sa läheksid? Ma valiksin ilmselt USA, sest seal on lihtsalt lõputult võimalusi, lumi/rannad/mäed/kõrb. Ühesõnaga "all in one”.

7. Mis oleksid need 3 asja, mida üksikule saarele kaasa võtaksid? Nöör, nuga, tulehakatus.

8. Mis on su “firma roog”, mida oskad kõige paremini valmistada? Selle suve lemmikuks on kujunenud Carbonara pasta. Rullbiskviit tuleb ka väga hea (lihtsalt ise väga magusa fänn pole).MADIS KOPLIMÄE


1. Amet: enduro giid ja tehniline abikäsi


2. Räägi endast, millega oled varasemalt tegelenud ning kaua Adventures’s töötanud? Adventures on mulle elamusi pakkunud juba natuke rohkem kui aasta jagu. Minu varasem karjäär on möödunud riigi teenistuses Kaitseväes. Enduroga olen sõitnud nüüdseks 15 aastat ja naudin sõitmist siiani. :)


3. Kuidas sattusid Adventure'sis oma praegusele töökohale? Olin kodus juba paar-kolm aastat rääkinud, kuidas Adventures idee on selline, mida ma ise olen hinges tahtnud teha ja ellu viia. Minu õnneks valisid nad oma uue kontori asukoha ca 5 minuti kaugusele minu praegusest elukohast. Kulus veel 2-3 kuud, kui sai ennast kokku võetud ning mindud ukse taha koputama. Nagu selgus, klappisid Markeni ja minu vaated töökultuurile ja olulistele asjadele elus ning ühine keel oli leitud. Väga äge, kiire ja seiklusterohke periood elus sai alata. Minu esialgne mõte oli küll tegeleda ainult mootorratastega aga Marken pani mind kohe ka E-FAT´i selga ja omalegi üllatuseks õppisin seda nautima juba esimestest kilomeetritest (ja ma kohe üldse ei ole muidu jalgratta inimene), seega vajadusel sõidan ka E-FAT´idega.


4. Mida naudid oma töö juures kõige enam? Vaheldusrikkus, seikluslikkus, põnevus. Need oleks sõnad, millega ma oma tööd iseloomustaks. Ootamatud olukorrad ja lahenduste leidmine paneb ennast ületama ning tööd tõeliselt nautima. Mainimata ei saa jätta ka lahedat töökollektiivi ja võimalust kogeda adrenaliinirohkeid olukordi. Loomulikult eelneb sellele kõigele palju rutiinseid tegevusi ja rasket tööd, aga lõpptulemus on seda väärt.


5. Räägi mõni naljakas ja/või ootamatu juhtum seoses tööga? Töökeskkond on meil õnneks selline, kus nalja tegemine on vägagi soositud ja kollektiiv saab ka naljast aru. Seega on igapäevane vimkade viskamine meil täiesti tavapärane. Minu jaoks oli kõige ootamatum see, mismoodi inimesed mootorratastega sõitma pannakse. Ma olin alati eeldanud, et enduroga sõitmiseks metsas peaks inimestel olema mingi kogemus. Minu esimesele matkale olid aga kohale tulnud mõned naisterahvad, kes ei olnud elu sees mootorratta peal istunud. Peale inimeste tervitamist läksin ma nurga taga Markeni juurde ja küsisin - mis nüüd saab, nendega tõesti metsa ei julge minna. Marken ainult muigas ja minu suurimaks üllatuseks võtsime tunni aja pärast rivvi ning suundusime metsaradadele. Päeva lõpuks olid need samad naisterahvad sõitnud läbi enamus meie metsaradu ning proovinud ka mõned tõusud võtta. Nullist sellisele tasemele, et suutsid sõita päeva kaasa ja isegi sellest rõõmu tunda - müstika. Loomulikult on inimesi erinevate võimetega, aga rahuliku ja asjatundliku lähenemisega on kõik võimalik. Minu jaoks oli väga õpetlik ja silmi avav.